2012 m. vasario 7 d., antradienis

Naujosios Visagino AE reaktoriaus modelis - Vilniaus universitete: ateik, apžiūrėk, išbandyk!

Vasario 13 - 17 d. Vilniaus universiteto Fizikos fakultete, II ir III rūmų jungiamajame korpuse (Saulėtekio al. 9) pristatoma naujosios Visagino atominės elektrinės (AE) pasirinkta technologija – Pažangusis verdančio vandens reaktorius ABWR (angl. Advanced Boiling Water Reactor).  Beveik pusę tonos sveriantį technologijos modelį į Vilnių atvežė Visagino AE strateginis investuotojas – Japonijos kompanija „Hitachi“. Šis modelis yra daug kartų sumažinta tikrojo reaktoriaus kopija ir yra interaktyvus – gali spaudyti mygtukus ir stebėti, kaip veikia reaktoriaus įrenginiai!  

Vasario 13 d. (pirmadienį) 15 val. vyks susitikimas su Visagino AE projekto vystytojais – „Hitachi“, Energetikos ministerijos, „Visagino atominė elektrinė“ atstovais. Jo metus bus pristatytas naujosios Visagino AE projektas, ABWR reaktoriaus technologija, bus galimybė susipažinti su Japonijos kompanija „Hitachi“. Renginys vyks Didžiojoje fizikos auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I aukštas).

„Hitachi“ - tai pasaulinio lygio kompanija, kuri ypatingą dėmesį skiria socialinėms inovacijoms, o pagrindinė šios kompanijos veikla apima informacinių sistemų ir telekomunikacijų, energetikos, socialinės infrastruktūros ir pramonės, statybų, aukštųjų technologijų sektorius. „Hitachi“ korporacijoje visame pasaulyje dirba apie 360 000 darbuotojų, metinė apyvarta viršija 260 mlrd. litų. 


Prie modelio žiniomis dalinsis Jaunųjų energetikų klubo atstovai:
Vasario 13 d. 11 - 13 val.
Vasario 14 d. 13 –  14 val.
Vasario 15 d. 13 –  14 val.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą